Azjatyckie produkty sprzedawane w Polsce

0
374

Polski rynek przesycony jest azjatyckimi produktami. Wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu, a znajdziemy w nim towary oznaczone znaczkiem
made in china”. Jest to znak, że został wytworzony poza naszym krajem. Warto zauważyć, że transport z Chin wśród sprzedawców cieszy się dużą popularnością. Dlaczego go tak chętnie kupujemy? Ze względu na atrakcyjną cenę. Znacznie niższą od kwoty oczekiwanej za krajowy produkt.

Porównanie krajowych i zagranicznych

Transport z Chin ma także wady. Co się do nich zalicza? Jakość wyrobu. Otóż jest ona na dość niskim poziomie. Wpływa to na długość korzystania z danego towaru. Zdarza się, że użytkujemy produkty tylko przez kilka tygodni lub miesięcy. Po tym okresie niezbędne jest oddanie ich do sprzedawcy w celu reklamacji. Ten odsyła je do producenta. Cały ten proceder trwa sporo czasu.

Otrzymanie z powrotem sprawnego towaru zajmuje tygodnie. Nie chcąc na nie czekać, nabywamy inne. Jak sprawa ma się z krajowymi produktami? Są zwykle wytwarzane na podstawie norm. W ten sposób mamy pewność wydłużonego czasu korzystania z nich. Problem z uszkodzeniem trwa znacznie trudniej. Jest przekazywany krajowemu producentowi. Ten zaś dba o ich szybkie naprawienie. Informacje o towarze otrzymujemy po dwóch tygodniach. Otrzymujemy nowy lub naprawiony. Pomyślmy zatem przed zakupami. To jaki towar wybierzemy zleży wyłącznie od nas samych. Po dokonanych decyzjach, pretensje możemy mieć tylko do siebie.