Bal na zamku

0
670

Bal jest to rodzaj spotkania. Bal urządza się na koniec szkoły lub, dlatego ponieważ firma dobrze się rozwija. Natomiast Goci organizują bal z zupełnie innych pobudek. Jak wcześniej wspomniałam jest to rodzaj subkultury wiec jest ich pełno na całym świecie tworzą małe grupki i dopiero na balu mogą się wszyscy spotkać i po rozmawiać jest to dla nich bardzo ważne? Jak przystało na bal liczy się tuaj piękna oprawa, czyli przede wszystkim to, aby było pięknie i mrocznie? Na bal taki każdy się odpowiednio ubiera, czyli kobiety zakładają czarne suknie a mężczyźni białe koszule wszystko wygląda tak jak za dawnych czasów tym bardziej ze rzec dziej się na zamku.

Dodatkowa atrakcją balu jest makijaż, jaki się robi na twarzy zgromadzonych, czyli każdy wybiela twarz i kontrastowo mocno zaznacza się oczy i usta, ponieważ tak właśnie było w dawnych czasach poza tym jest to swego rodzaju nawiązanie do wampirów, czyli magicznych i mitycznych postaci, które właśnie tak się prezentowały. Co roku miliony gotów spotykają się na zamku w Bolkowie, aby wspólnie pobawić się na wielkim balu i cofnąć do danych czasów naturalnie jest to impreza zamknięta, na która nie wszyscy mogą wejść? Goci to rodzaj subkultury. Subkultura, czyli grupa ludzi, którzy mają odmienne wierzenia i przekonania. Gotów jest nie wielu i często są myleni z innymi subkulturami jest tak, ponieważ mają czarne stroje i słuchają ciężkiej muzyki, dlatego tez często myli się ich z metalowcami.

Goci mają zupełnie inny pogląd na życie, czyli uważają ze noc jest lepsza do dani, ponieważ sprzyja ona przemyśleniom. Wierzą oni w życie poza grobowe i w to ze po śmierci coś na nas czekają. śmierć jest pojmowana bardzo pozytywnie jest tak, ponieważ dzięki niej trafiają do lepszego świata uwolnionego do zła i zakłamania. Goci są ludźmi spokojnymi, ale ze względu na stroje często mylnie postrzegani są jako sataniści tym czasem nie należą oni do zdanej sekty raczej tworzą odrębną grupę. Bawią się tylko w swoim towarzystwie i to jest dla nich ważne nie dopuszczają do siebie innych ludzi z, zewnątrz ponieważ boją się krytyki i barku zrozumienia. Goci są zafascynowani dawna kulturą gotycką stad ich nazwa oraz styl bycia, który jest bardzo wyrazy .