Co musisz wiedzieć biorąc kredyt na samochód

0
344

Pożyczki bierzemy na bardzo różne cele. Czasami staramy się o nią, bo chcemy podreperować nasz budżet, chcemy spłacić zadłużenie, jakie nam się wytworzyło. Bywa jednak i tak, że chcemy posiadać pieniądze na pewnego rodzaju przyjemności, na szaleństwo, na które nie byłoby nas stać z naszych skromnych oszczędności.

Czasami jest również tak, że planujemy zakup nowego samochodu, nie koniecznie z salonu, czasami z drugiej ręki. Mamy odłożone oszczędności przeznaczone na ten właśnie cel lecz ciągle brakuje nam pewną kwotę. Nie chcemy już dłużej czekać. Chcemy określone auto kupić już. Zdajemy sobie sprawę, że aby uzbierać określoną kwotę musielibyśmy czekać jeszcze kilka miesięcy.

Samochód w firmie jest świetną inwestycją. Pozwoli na szybki dojazd do klienta a odpowiednie naklejki na samochód pozwolą mu godnie promować usługi Twojej firmy.

W takim przypadku często decydujemy się na pożyczkę. Taka pożyczka celowa – na zakup samochodu jest pożyczką bardzo często udzielaną przez banki. Wiele osób ma samochody. Auta nie są już tak drogie jak niegdyś. Pożyczka samochodowa jest pożyczką celową. Oznacza to, że klient, który bierze taką właśnie pożyczkę musi zakupić auto. Pieniądze nie mogą być przeznaczone na inny cel.