Czy warto stosować rolety rzymskie – wady i zalety

0
577
zalety rolet rzymskich

Już od kilku lat rolety rzymskie cieszą się niesłabnącą popularnością w naszych domach. I nic w tym dziwnego, skoro są one funkcjonalne, a przy tym prezentują się naprawdę dobrze. Potrafią one nie tylko wzbogacić nasze wnętrze, ale także skutecznie chronić nasze oczy przed uciążliwymi promieniami słonecznymi. Rolety rzymskie możemy stosować w różnych typach wnętrz. Sprawdzą się one doskonale w nowoczesnym salonie, jak również w stylowej sypialni. Bez względu na to w jakim wnętrzu się znajdują – pozwalają na zachowanie pewnego rodzaju balansu pomiędzy estetyką, a funkcjonalnością.

Zalety rolety rzymskich w naszych mieszkaniach i domach

Rolety rzymskie to uniwersalna zasłona okienna, która sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu w naszym domu. Rolety te zyskały swoją dzisiejszą popularność pojawiając się na rynku jako modna dekoracja okien w kuchni. Było to zatem pierwsze pomieszczenie, do którego trafiły/ Dopiero po czasie dostrzeżono ich potencjał w pozostałych pomieszczeniach.

Dlaczego akurat kuchnia była docelowym pomieszczeniem dla takich rolet? Ponieważ to właśnie w kuchni liczy się wygoda użytkowania okna oraz funkcjonalność dekoracji okiennej. Z reguły okna znajdujące się w pobliżu kuchennej zabudowy, nad blatem, w dużo większym stopniu narażone są na zabrudzenia, o które akurat w kuchni nietrudno. Roleta rzymska jest tu zatem idealnym rozwiązaniem, ponieważ w przypadku jej zabrudzenia można ją łatwo zdjąć i bez większego problemu wyczyścić.

Rolety rzymskie mogą być stosowane także w przypadku niezbyt wymiarowych okien. Te dekoracje okienne są wykonywane na zamówienie/ Sklep, który zajmuje się realizacją zamówień na rolety rzymskie znajdziesz na stronie: https://e-rzymskie.pl/. Pamiętaj zatem, że to Ty decydujesz o tym jakiej mają one być wysokości, szerokości oraz długości. Dodatkowo możliwe jest dostosowanie samego materiały takiej rolety. Mogą one być wykonane z tkaniny zasłonowej, która zaciemni wnętrze naszego mieszkania. Jeśli jednak zależy Ci na delikatnym przefiltrowaniu światła i intymności – to rolety rzymskie szyte z firan sprostają temu oczekiwaniu.

Wady rolet rzymskich

O zaletach rolet rzymskich w naszej domowej przestrzeni możemy wiele się rozpisywać. Co jednak z ich wadami? Czy to produkt idealny, który ich nie posiada? To zależy od naszego punktu widzenia. Przed zakupem naszej wymarzonej rolety rzymskiej na zamówienie warto jest zwrócić uwagę na tkaninę, z której została ona wykonana. Niektóre materiały są dużo podatniejsze na nieestetyczne zagniecenia. Oprócz tego tkaniny takie jak np. len czy bawełna mogą kurczyć się podczas prania. Przed zakupem takiej rolety rozsądnie jest zatem zapytać sprzedawcę o to, jak należy prać roletę.

Niektórzy twierdzą, że rolety rzymskie posiadają względnie małą możliwość regulacji wpadającego światła. Możemy je opuścić i podnieść, jednak w przeciwieństwie do żaluzji – nie możemy dokładnie kontrolować ilości wpadającego przez nasze okno słońca. W przypadku montażu rolety rzymskiej do ściany lub sufitu, musimy zadbać o wolną przestrzeń (ok. 27 cm), aby móc swobodnie otworzyć okno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here