Czym jest pożyczka bez prowizji?

0
484

Każda pożyczka, która została wzięta w instytucji, która zajmuje się udzielaniem pożyczek czy kredytów jest oprocentowana. Oznacza to, że do kwoty, która została pożyczona danej osobie dolicza się oprocentowanie oraz wszelakie koszty manipulacyjne związane właśnie z udzieleniem tejże pożyczki. Jest to na przykład prowizja. Wysokość jej zależy od wysokości pożyczki, o którą się staramy.

Obliczana jest najczęściej jako określony procent od tejże właśnie wysokości. Niektóre instytucje proponują jednak pożyczki bez naliczania prowizji. Jest to pewnego rodzaju promocja.

Służy ona zachęceniu klienta do wzięcia pożyczki w tej a nie innej instytucji. Bank w takiej sytuacji traci kilkaset złotych ale zyskuje nowego klienta – jest to o wiele bardziej opłacalne. Taki klient będzie brał kilkakrotnie pożyczkę czy kredyt w danym banku. Jest to bardzo korzystna sytuacja z punktu widzenia banku. Prowizja nie naliczana jest także wtedy, gdy pieniądze pożyczamy od rodziny czy znajomych. Wtedy to najczęściej oddajemy tyle pieniędzy, ile pożyczyliśmy.