Problem pluskiew, karaluchów, mrówek czy pcheł to dość powszechny kłopot w niejednym domostwie. Wbrew pozorom szkodniki atakują nie tylko na wsi, ale i również w mieście, gdzie są duże skupiska ludzi. Nie powinno zatem zwodzić przeświadczenie, że mieszkając w centrum ruchliwego miasta, jesteś bezpieczny i nie grożą Ci wizyty takowych gości. Jeśli jednak na zabezpieczanie przed ich wizytą jest już za późno, to nie warto czekać i od razu podjąć właściwe działania. Najskuteczniejszym sposobem jest dezynsekcja.
Dezynsekcja Bydgoszcz – czym jest i kiedy ją stosować?
Dezynsekcja Bydgoszcz to pozbywanie się szkodliwych owadów pasożytniczych (latających i biegających) oraz ich jaj i larw. Czynność pozwala na skuteczne wyproszenie z domu m.in.: much, komarów, pcheł, wszy, karaluchów oraz pluskiew, które albo same zalęgły się w naszym domu, albo przynieśliśmy je z zewnątrz. Wbrew pozorom problem jest dość powszechny – zwłaszcza, w dużych aglomeracjach miejskich, w których ciężko jest zachować idealną czystość w miejscach publicznych (dworcach, autobusach). Odwiedzając takie miejsca, możemy niechcący zetknąć się z powierzchnią, na której żyją owady, które nieświadomie przeniesiemy do domu.
Dezynsekcję należy zastosować wtedy, gdy mamy podejrzenie, że w naszym domu lub mieszkaniu zadomowiły się niechciane owady. Ich obecność można poznać nie tylko po samym ujrzeniu owada, ale także po śladach ich bytowania – np. po ukąszeniach na skórze czy przybrudzonej dziwnymi, ciemnymi kropkami pościeli lub ścianach, które świadczą o obecności pluskiew.
Warto przy tym pamiętać, aby nie mylić dezynsekcji z dezynfekcją. Pomimo podobne brzmiącej nazwy, pojęcia dotyczą innych czynności. Dezynsekcja, to walka z owadami, natomiast dezynfekcja to usuwanie czynników chorobotwórczych tj. grzybów, bakterii i wirusów.
Rodzaje dezynsekcji
Aby wyprosić nieproszonych gości, należy wezwać profesjonalistów, którzy wiedzą, jak postąpić z nieproszonymi owadami. Profesjonalna dezynsekcja wykonywana jest poprzez zastosowanie różnych środków. Wyróżnia się następujące metody:
– fizyczne, takie jak: para wodna, ogień, gorące powietrze, gaz, promieniowanie UV, czy szron;
– mechaniczne, czyli: wyłapywanie, trzepanie, oczyszczanie;
– chemiczne tj. środki owadobójcze;
– biologiczne, do którego wykorzystuje się inne organizmy żywe np. nicienie.
Każda z tych metod ma swoje plusy, jak i również minusy. Z uwagi na praktyczność oraz skuteczność to właśnie środki fizyczne, oraz chemiczne są najczęściej stosowane. Część z tych środków możemy użyć samodzielnie, jednak z uwagi na brak doświadczenia i dostatecznej wiedzy, lepszym pomysłem jest zgłoszenie się do profesjonalnie firmy, która rzetelnie wykona dezynsekcję. Oczyszczanie będzie stuprocentowo bezpieczne dla nas, jak i również naszej rodziny, czy zwierząt domowych.