Jaka jest cena komfortu? Koszt rolet elektrycznych

0
522
jaka jest cena komfortu

Zewnętrzne rolety elektryczne to świetna inwestycja. Chronią przed słońcem i pomagają utrzymać temperaturę pokojową w domu. Elektryczne rolety sterowane są na pilota, dzięki czemu ich obsługa jest wręcz bajecznie prosta. Jak wygląda koszt zakupu takich rolet?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Okna z roletami zewnętrznymi przysługują się domownikom na wiele sposobów. Jednym z nich jest ochrona, ponieważ antywłamaniowe rolety mogą powstrzymać próbę rabunku. Powstała klasyfikacja ma pomóc przy wyborze potrzebnej klasy ochrony i skuteczności ochrony przed włamaniem. Instytut Mechaniki Badawczej zajmuje się nadawaniem klas RC:

  • RC1 – chronią przed próbą włamania za pomocą siły i prostych narzędzi
  • RC2 – chronią przed niedoświadczonymi włamywaczami, którzy posługują się nieco lepszymi narzędziami
  • RC3 – chronią przed łomem, elektryczną wiertarką i drobnymi narzędziami
  • RC4, RC5 i RC6 – chronią przed doświadczonymi włamywaczami, posługującymi się bardziej skomplikowanymi narzędziami, W tym przypadku im wyższa klasa, tym lepsza ochrona przed urządzeniami takimi jak szlifierka kątowa czy wyrzynarka.

Najczęściej spotykane klasy na rynku to RC1 i RC2. Klasy wzwyż są wykonywane najczęściej na zamówienie i dostosowywane do wymagań klienta.

Dobry widok na inwestycję

Ceny rolet zewnętrznych elektrycznych zaczynają się już nawet poniżej 1000 zł za jedną sztukę, a rozstrzał pomiędzy modelami wynika przede wszystkim z różnic technicznych. Materiały zastosowane do ich produkcji muszą być odporne na różne czynniki zewnętrzne, a także służyć ochronie. Wyższa jakość zastosowanych materiałów i urządzeń przekłada się na wyższą cenę, ale także na większe poczucie bezpieczeństwa i komfort użytkowania.

Ceny rolet zewnętrznych elektrycznych o klasie skuteczności RC1 wahają się od 700 zł do 1200 zł, a RC2 zaczynają się już od 1300 zł. Rolety o wyższych klasach są stosunkowo droższe i zazwyczaj wykonywane na specjalne zamówienie klienta, a więc są indywidualnie wyceniane.

Do kosztów zazwyczaj należy doliczyć także montaż, ponieważ rolety automatyczne powinny być idealnie dopasowane do okna, a ich profesjonalny montaż zagwarantuje lepsze i skuteczniejsze działanie.

Dom powinien być ostoją i twierdzą, w której każdy czuje się beztrosko i dobrze. Inwestowanie w automatyczne rolety to inwestycja w poczucie bezpieczeństwa, ale także w komfort życia. Rolety zewnętrzne chronią przed utratą ciepła w zimie i niepotrzebnym nagrzewaniem pomieszczeń w lecie, a wtedy, kiedy trzeba, odcinają źródło światła, dając mieszkańcom wszystko to, co potrzebne do wygodnego mieszkania. Nie straszna im żadna pora roku ani włamywacz. Jeśli do tego można kontrolować to udoskonalenie domu palcem na pilocie, tym lepiej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here