Jaką podłogę wybrać na taras?

0
296
Jaką podłogę wybrać na taras?

Urządzanie tarasu uważa się za dość proste przedsięwzięcie. W tym przypadku musimy zadać sobie tylko jedno pytanie, które dotyczy tego co zamierzamy wybrać na podłogę. I choć to jedno pytanie to sprawia one nie lada problem. Nie jest to takie proste jak w przypadku podłogi w domu. Taras to przestań zazwyczaj nie zadaszona, która narażona jest na różnorodne warunki atmosferyczne – deszcz, słońce, mróz, śnieg, itp. Musimy zatem podczas zakupów kierować się nie tylko wyglądem, ale również trwałością i funkcjonalnością. Zazwyczaj wybór pada na trzech głównych faworytów: płytki włoskie czy hiszpańskie, drewno lub płytki drewnopodobne czy może klinkier. Co jest najlepszą opcją na taras?

Wielu z nas swoje przemyślenia zaczyna od drewna. W końcu w domu w niektórych pomieszczeniach są płytki, a drewno wydaje się być najlepszym wyborem na taras. Pamiętajmy, że dobrze zawsze zasięgnąć rady projektanta wnętrz, który doradzi w drobnych kwestiach często nawet za darmo. Tutaj warto wspomnieć przede wszystkim o wyborze spośród drewna, gdyż jest ono naprawdę imponujące. Oprócz popularnych desek sosnowych czy świerkowych możemy dziś na taras zakupić deski z drewna egzotycznego. Jeśli chodzi ogólnie o wybór drewna to posiada ono swoje plusy i minusy.

Do pierwszej grupy możemy zaliczyć fakt, że drewno położone na tarasie nie będzie się tak szybko nagrzewało jak płytki. Jest to wybór uniwersalny i pasuje niemal w każdym przypadku. Ma jednak swoje wady, a do nich musimy zaliczyć fakt, że drewno z czasem zmieni kolor. Poza tym taki rodzaj podłogi ciężko jest utrzymywać wielu osobom. Musimy co jakiś czas zadbać o odpowiednią konserwację i inne „zabiegi”.

To czasochłonne i kosztowne. Kolejną opcją, która cieszy się dużą popularnością są płytki włoskie. Zazwyczaj kupowany jest gres. Tutaj plusem jest ich codzienne utrzymanie w odpowiednim stanie. Podczas zakupów należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych informacji. Płytki muszą być przede wszystkim antypoślizgowe, dodatkowo warto by były mrozoodporne. Ostatnią opcją jest klinkier, który jest mniej popularny, gdyż nie pasuje on do wszystkich projektów tarasów. Musimy liczyć się także z większymi kosztami niż przypadku chociażby płytek. Klinkier jest jednak odporny na różne temperatury co w przypadku tarasu jest niezwykle ważne. Jak widać powyższe produkty mają swoje wady i zalety. To jaką wybierzemy propozycję jest zależne od naszych upodobań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here