Jaką wykładzinę obiektową wybrać do biura?

0
371
Jaką wykładzinę obiektową wybrać do biura?

Czy wiesz, że wygląd miejsca pracy przekłada się samopoczucie pracowników? Im bardziej estetyczne miejsce, tym lepsze samopoczucie. To z kolei wpływa na zwiększenie motywacji i wyższą produktywność. Zadowolony pracownik, to także zadowolony klient. Dlatego warto zadbać o wygląd biura i zaprojektować je tak, żeby było nie tylko praktyczne, ale także estetyczne. Jaką wykładzinę wybrać do biura?

Zalety wykładzin w biurze

Podłoże jest kluczowym elementem wystroju. Możemy sobie z tego nie zdawać sprawy, ale zawsze rejestrujemy kątem oka, to po czym chodzimy. Człowiek najlepiej czuje się w otoczeniu drewnianym. Jednak w biurze drewniana podłoga nie zda egzaminu. Łatwo się rysuje i odbarwia. Szuranie krzesłami z całą pewnością jej nie pomoże. Dlatego do biura warto zdecydować się na wykładzinę. Wykładzina obiektowa jest wytrzymała, odporna na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Co ważniejsze wcale nie musi być szara i mdła. Wykładziny biurowe wykonywane są w różnych wzorach i kolorach. Możemy skusić się na imitację drewna lub kafelków, wzory geometryczne lub gładką powierzchnię. Co tylko sobie wymyślimy. 

Jak wybrać wykładzinę do biura?

Najważniejszą rzeczą na jaką musimy zwrócić uwagę wybierając wykładzinę do biura jest jej gramatura. Od tego będzie zależeć wytrzymałość podłoża. Gramatura bezpośrednio przekłada się na jakość wykładziny biurowej. Im większa gramatura, tym solidniejsza wykładzina. W przypadku miejsc często używanych zarówno przez pracowników, jak i klientów warto wybrać wykładzinę o wyższej gramaturze. W biurze powinno sprawdzić się podłoże o 600-750 g/mkw.

Kolejną rzeczą nad jaką musisz się zastanowić, to który materiał najlepiej sprawdzi się w Twoim biurze. Wykładziny obiektowe dzielą się na dwa rodzaje: wykładziny dywanowe i elastyczne. Te pierwsze są miękkie i dosyć puszyste – jak to dywan. Są miłe w dotyku jednak dużo trudniejsze w utrzymaniu. Materiał z czasem się wyciera i gromadzi zdecydowanie więcej kurzu niż wykładziny elastyczne. Do biura najlepiej sprawdzą się wykładziny elastyczne, np. wykonane z PCV lub linoleum. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, wytarcia i zarysowania. Łatwo się je czyści. Ponadto linoleum wykazuje właściwości bakteriostatyczne, co oznacza, że na jego powierzchni nie rozwijają się mikroorganizmy. Dobrze zadbane linoleum posłuży nam nawet kilkadziesiąt lat. Jeśli chcesz wprowadzić domową atmosferę w biurze, to możesz wybrać linoleum imitujące podłogę drewnianą. I nie zapomnij o kwiatach. Rośliny w biurze są zawsze dobrym rozwiązaniem. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here