Jakie grzejniki najlepiej sprawdzą się w łazienkach?

0
239
Jakie grzejniki najlepiej sprawdzą się w łazienkach?

Od ponad stu pięćdziesięciu lat nasze domy są ogrzewane za pomocą grzejników. Franz San Galli jest uznawany za ojca tego wynalazku. Ten wynalazek nazwał „ciepłą skrzynką”. Od tego czasu nie wyobrażamy sobie życia bez ciepła, które dostarcza nam grzejnik. Jest to element ogrzewania centralnego, przez który płynie woda bądź para wodna. Kaloryfer, bo tak jest również nazywany grzejnik, ma zastosowanie praktycznie we wszystkich pomieszczeniach.

Obecnie są wymyślane coraz nowsze i ciekawsze projekty grzejników ozdobnych i dekoracyjnych. Grzejniki łazienkowe drabinkowe są dostępne w różnych kolorach, tak by pasowały do całego wystroju pomieszczenia. Kaloryfery żeberkowe coraz częściej zastępowane są grzejnikami płytowymi, które zbudowane są ze zgrzanych dwóch stalowych płyt. Kaloryfery żeberkowe były o tyle fajne, że bez problemu można był zmienić ich moc za pomocą dodania bądź odjęcia żeberek. Grzejniki ogrzewają pomieszczenia poprzez płynącą w nich wodę, bądź parę wodną, która ogrzewana jest w kotłach, bądź w wymienniku ciepła z sieci ciepłowniczej. Mają coraz więcej zastosowań. Grzejniki łazienkowe drabinkowe poza dodatkiem do wnętrza oraz ogrzewaniem pomieszczenia często służą jako wieszak na ręczniki i szlafroki. Osusza je dzięki czemu zachowana jest higiena.

Często grzejniki łazienkowe zastępowane są ogrzewaniem podłogowym. Doskonale nadają się do małych pomieszczeń. Takie rozwiązanie pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji. Związane jest z dużą powierzchnią grzewczą o niskiej temperaturze oraz korzystnemu rozkładowi temperatury. Dzięki umieszczeniu instalacji grzewczej w podłodze nie będzie nam przeszkadzać w aranżacji wnętrza. Lecz koszty takiej instalacji są dużo wyższe niż grzejniki łazienkowe. Dzięki prostej instalacji elektrycznego grzejnika łazienkowego nie ma problemów z montażem oraz demontażem. Można go zamontować po zakończeniu budowy oraz renowacji. Bez problemu można go wymienić, a w momencie uszkodzenia nie ma trudności z jego naprawą.

Elektryczne grzejniki łazienkowe mają niską bezwładność cieplną, dzięki której można szybko zmienić wydajność, a co za tym idzie sprzyja oszczędzaniu energii. Niestety taka instalacja nie zapewnia komfortowego mikroklimatu, często powietrze jest suche. Dlatego zalecane są nawilżacze powietrza. Takie grzejniki można zamontować w każdym pomieszczeniu, bez znaczenia do czego są one przeznaczone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here