Kiedy wykorzystać emulsje asfaltowe i masę na zimnoPYTAJNK

0
252
Kiedy wykorzystać emulsje asfaltowe i masę na zimnoPYTAJNK

Podczas prac budowlanych, jeszcze zanim położona zostanie izolacja z papy, podłoże musi zostać w odpowiedni sposób gruntowane. Do czynności tej najlepiej nadają się emulsje asfaltowe. Emulsja asfaltowa to wodna zawiesina bardzo drobnych cząsteczek asfaltu uzupełniona dodatkowo o emulgatory i stabilizatory. Jej zastosowanie umożliwia wzmocnienie trwałości pokrywanego nią materiału budowlanego, a w wielu wypadkach emulsje asfaltowe stosowane są również jako samodzielne powłoki izolacji zapobiegającej wilgoci.

Emulsja asfaltowa wykorzystywana jest również w recyklingu na zimno. Odkąd technologia produkcji emulsji i różnego rodzaju mieszanek asfaltowych odnotowała znaczny postęp emulsje asfaltowe cieszą się coraz większą popularnością, a ich zastosowania można mnożyć. Specjaliści ostrzegają jednak przed samodzielnym eksperymentowaniem z różnymi rodzajami emulsji asfaltowych. W przypadku wątpliwości co do tego, jaka emulsja asfaltowa powinna zostać użyta warto zasięgnąć opinii pracowników firm zajmujących się jej produkcją i dystrybucją. Są oni również w stanie przygotować i dostarczyć pewne mniej popularne emulsje asfaltowe produkowane i sprowadzane na specjalne zamówienie klienta.

Obok emulsji asfaltowych dużym zainteresowaniem cieszy się również masa na zimno. Jest to wysokiej jakości materiał stosowany do szybkiego wykonywania napraw różnego rodzaju nawierzchni. Masa na zimno stosowana jest podczas prac wykonywanych przy autostradach, na drogach, mostach, lotniskach i parkingach. Nadaje się ona zwłaszcza do tych napraw ubytków nawierzchni, które musza być przeprowadzone w bardzo krótkim czasie. Dzięki jej zastosowaniu ruch kołowy może zostać przywrócony niemal od razu po zakończeniu prac.

Zastosowanie masy na zimno sprawia, ze nie istnieje ryzyko powstawania kolein w wypadku, gdy po naprawionej powierzchni zaczną od razu po oddaniu jej do użytku jeździć nawet bardzo ciężkie samochody. To dzięki temu masa na zimno jest materiałem niezwykle chwalonym przez pracowników drogowych zaznaczających, że jej użycie oddala konieczność powtarzania remontu tych samych nawierzchni. Masa na zimno nadaje się do renowacji powierzchni asfaltowych, betonowych oraz tłuczniowych. Jej dystrybucją zajmują się zazwyczaj te same firmy, w których ofercie odnaleźć można różnego rodzaju emulsje asfaltowe. Niskie koszty sprawiają, ze stosowanie emulsji asfaltowych oraz masy na zimno jest nie tylko skuteczne, ale i bardzo opłacalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here