Pielęgnacja ust

0
300

Piękne i zmysłowe usta czynią kobietę jeszcze bardziej atrakcyjną. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że będą one jeszcze bardziej ponętne i kuszące dla płci przeciwnej.

Piękne usta to przede wszystkim usta gładkie i zadbane. Jeśli są one naturalnie gładkie zbędna okaże się i szminka, i specjalistyczne zabiegi kosmetyczne. Odpowiednia pielęgnacja ust polegać będzie zatem pierwszej kolejności na ich ochronie przed szkodliwymi czynnikami.

Cienkiej skórze na ustach szkodzi nadmiar słońca oraz zbyt częste oblizywanie. Z tych powodów skóra staje się coraz cieńsza, a tym samym bardziej podatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Aby uchronić skórę na ustach przed wysuszaniem się wystarczy zadbać o taki drobiazg, jak ochronna pomadka. Taka pomadka nie rzuca się w oczy, nie grozi rozmazaniem, za to zapewnia skórze maksymalną ochronę przed utratą wilgoci. Szereg przydatnych kosmetyków i preparatów ochronnych, stworzonych z myślą o pielęgnacji i ochronie ust, można nabyć w aptekach.

Często są to preparaty, które nie tylko nawilżają skórę, ale także dostarczają jej wielu cennych witamin. Pomadki to nie jedyne środki ochronne dla ust. Dobre nawilżenie zapewniają naszym wargom również specjalne kremy oraz balsamy. Piękne usta to cel, który można również osiągnąć za pomocą niektórych naturalnych kosmetyków. W pielęgnacji tak delikatnej skóry jak ta na wargach świetnie radzi sobie miód. Ten słodki, naturalny kosmetyk to najlepsze lekarstwo na spierzchnięty naskórek. Sama słodycz i skuteczność. Oprócz miodu naszym ustom dobrze zrobić może peeling z cukru.

Już nasze babki korzystały z niego w celu poprawienia kolorytu ust. Piękniejszy kolor i niezwykła gładkość to największe zalety takiego prostego, domowego zabiegu. Taki domowe peeling warto połączyć z delikatnym masażem. Jednym z zalecanych sposobów masowania ust jest ich delikatne „szczotkowanie”. Wystarczy ciepła woda i niezbyt twarda szczoteczka do zębów. Należy jednak zachować ostrożność w trakcie takiego zabiegu. Zbyt mocne i gwałtowne ruchy mogą przynieść wręcz odwrotny skutek i uszkodzić delikatną skórę.