Portfolio – niezbędnik każdej fotomodelki

0
682

Moda jest bardzo ważną rzeczą dla wielu osób, zarówno kobiet jak mężczyzn. Niemalże każdy liczy się z najnowszymi trendami i chce wyglądać atrakcyjnie w każdej sytuacji. Dlatego liczymy się ze zdaniem stylistów i kreatorów mody.

Wiele młodych dziewczyn o nieprzeciętnej urodzie, marzy o tym, aby zostać modelką, żyć w świecie mody, zakładać modne ubrania, a przede wszystkim zabłysnąć w blasku fleszy. Zanim jednak dojdzie się do szczytu sławy, trzeba przebyć długą drogę. Chociaż dostać się do agencji modelek nie jest wcale łatwo, jest to marzenie do zrealizowania. Najważniejszy jest jednak początek, czyli profesjonalne portfolio.

Szczególnie powinny zaopatrzyć się w katalog własnych zdjęć dziewczyny, które chcą pracować jako fotomodelki. Do sesji musisz się specjalnie przygotować; przede wszystkim ubierz najmodniejsze ciuchy i zrób ładny makijaż, ale uwaga nie może być on zbyt krzykliwy, ponieważ dla potencjalnego pracodawcy najważniejszy jest twój naturalny wygląd. Najlepiej wykonać portfolio u profesjonalnego fotografa, który zajmuje się fotografią mody. Przeprowadzi on sesję zdjęciową, uchwyci lepszy profil i ustawi cię w najbardziej korzystnych dla ciebie pozach. Portfolio powinno składać się ze zdjęć, w których widoczna będzie cała figura modelki oraz zbliżeń twarzy.

Kiedy twoje portfolio będzie już gotowe możesz zacząć szukać pracy. Świetnym pomysłem na zareklamowanie własnej osoby jest również stworzenie strony internetowej ze zdjęciami. Wiele modelek właśnie po zamieszczeniu portfolia ze zdjęciami otrzymuje interesujące propozycje współpracy z agencjami.