Powiew świeżości w starym domu

0
566
malowanie dachu

Decydując się na remont wolnostojącego domu, musimy o inwestycji myśleć całościowo. Nie wystarczy wyremontowana fasada. Odświeżenia często wymagają nawet nie tylko wnętrza, ale i instalacje. Jednak wiele osób zapomina o bardzo ważnym elemencie i dopiero pod koniec wykonywanych prac uświadamia sobie, że przecież należałoby również odświeżyć dach. Gdy już postaramy się, by nasz dom wyglądał znowu jak nowy, nie możemy zapomnieć o pokryciu dachowym, które po wielu latach użytkowania często ma już pozadzieraną lub poodpryskiwaną farbę, a w skrajnych przypadkach odchodzi już ona całymi płatami. Porządnie wyremontowany budynek nie może się tak przecież prezentować.

Pomyśl o dachu wcześniej

Malowanie go samemu albo z pomocą ulubionego szwagra, raczej nie jest najlepszym pomysłem. To niebezpieczne i wymaga profesjonalnego zabezpieczenia oraz doświadczenia z pracą na wysokości. Malowanie dachów lepiej jest powierzyć profesjonalistom, którzy zajmują się tym na co dzień i mogą się pochwalić bogatą historią podobnych do tego zleceń. Jeżeli nie znamy żadnego przedsiębiorstwa, które świadczyłoby tego typu usługi, warto skorzystać z Internetu i zorientować się w nazwach, opiniach i historiach okolicznych firm. Fachowców można też szukać na internetowych forach, gdyż ich użytkownicy, zadowoleni z usług konkretnych fachmanów, chętnie dzielą się ich danymi kontaktowymi.

Choć malowanie dachów może nie wydawać się szczególnie skomplikowane, to jest znacznie trudniejsze niż pokrycie płaskich powierzchni ścian, czy to tych wewnątrz, czy to na zewnątrz budynku. Dachy niemal nigdy nie są pokryte gładkim materiałem, przeważnie jest to albo gięta, pofalowana blacha albo jakiś rodzaj dachówek, co tworzy sporo komplikacji. Poza koniecznością użycia specjalistycznych farb, potrzebna jest również wprawa, która pozwoli sprawnie pokryć każdą nierówność i zagięcie powierzchni. Profesjonaliści dysponują zresztą dedykowanym takim pracom sprzętem.

Lepiej zapłacić więcej, ale tylko raz

Niż próbować samemu czegoś, na czym się kompletnie nie znamy i potem nie dość, że ponownie płacić za niezbędne farby, ale jeszcze dodatkowo za usługę fachowca. Na profesjonalistę lepiej postawić od razu i nie przejmować się, czy całość wyjdzie tak, jak wyjść powinna i czy nie będziemy przerażeni efektem końcowym. Pamiętaj również, że malowanie dachów, to odpowiedzialna praca, która poza doświadczeniem, wymaga też specjalistycznego sprzętu zabezpieczającego. Bez odpowiednich szelek i asekuracji lepiej nawet nie próbować.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here