Soki z owoców i warzyw gwarancją długowieczności

0
863

Powinniśmy pić więcej soków. Niestety wolimy stawiać na napoje gazowane, które nie mają w sobie nic wartościowego. Kiedy jest bardzo duży upał nie można się napić napoje gazowanym, ale jeśli będzie to sok to sytuacja jest już inna. Soki mają w sobie wiele witamin, które są przydatne dla naszego organizmu. Lepiej będzie pić soki i nie martwić się o to czy to zdrowe czy nie. Każdy sok jest zdrowy. Nie ma znaczenia, z jakiego będzie owocu albo warzywa. To, co naturalne od zawsze jest najlepsze i trzeba mieć tego świadomość.

Własne soki

Najlepszym rozwiązaniem byłoby robić samodzielnie soki. To naprawdę nie jest trudne. Wystarczy nam do tego sokowirówka i można przystąpić do działania. Kupujemy takie owoce i warzywa, jakie nam najbardziej smakują i robimy sobie soki. Wlewamy je do butelek, zagotowujemy i mogą całymi miesiącami stać na półce w piwnicy. Takie rozwiązanie było stosowane przez nasze babcie, dlatego mieliśmy różnego rodzaju soki i kompoty. Dzisiaj wszyscy się gdzieś spieszą, dlatego trzeba stawiać na to, co gotowe.

Czy kupne soki są dobre?

Tak naprawdę wszystko będzie zależne od tego, jaki to sok, jakie firmy i ile ma kosztować. Cena ma tutaj bardzo duże znaczenie, bo oznacza, że z większej ilości owoców był ten sok zrobiony. Jedno można powiedzieć, że nigdy kupny sok nie dorówna temu, który zrobimy sobie w domu. To jest niemożliwe, dlatego tak wiele osób mimo wszystko robi samodzielnie soki.

Jakie owoce będą najlepsze?

Kupujemy dokładnie to, co lubimy. Można kupić pomarańcze, ale można również zrobić sok z jabłek. To od naszych upodobań będzie to zależało. Warto jednak stawiać na to, co sprawdzone i pewne, czyli jeśli chcemy robić soki z owoców to byłoby dobrze gdyby były one naturalne, a niepryskane chemią żeby uzyskać najlepsze efekty. Swoich owoców nie będziemy wszyscy mieli, ale może sąsiad ma sad i na pewno będzie lepiej kupić od niego niż ze sklepu, który ma sprowadzane owoce z całego świata. To, co nasze jest najlepsze i trzeba tego bronić. Pijmy soki i bądźmy zdrowsi.