Wygodna i tania księgowość dla firmy

0
716

Zakładasz własną firmę? W takim przypadku już na samym początku musisz zdecydować o tym, jak będziesz rozliczać się z fiskusem. Oczywiście, możesz potem zmienić swoje zadanie, ale żeby dodatkowo nie komplikować sprawy, warto już na początku przemyśleć sprawy księgowości.

Jedną z decyzji jest podanie miejsca, w którym będą znajdowały się księgi podatkowe przedsiębiorstwa – można trzymać je u siebie w domu czy w biurze, gdy prowadzi się sprawy księgowe samodzielnie, można też podać adres biura rachunkowego. Co będzie lepszym rozwiązaniem?

Czy opłaca się prowadzić księgowość samodzielnie?

Często wielu przedsiębiorców uważa, że dla oszczędności lepiej będzie, jak poprowadzą księgowość samodzielnie. Niestety, nie zawsze sprawa wygląda tak dobrze, ponieważ nie dość, że wymaga to czasu, zwłaszcza przy rozliczaniu się z książką przychodów i rozchodów, to jeszcze dodatkowo trzeba orientować się w przepisach. Naturalnie, można korzystać z pomocnych programów księgowych, jednak nie są one tutaj zawsze idealnym wsparciem.

Biuro księgowe nie takie drogie

Drugim rozwiązaniem jest znalezienie biura księgowego – chociaż tutaj trzeba zapłacić już za jego usługi, co w przypadku małej firmy to około 100-150 złotych miesięcznie, to jednak taka opcja cieszy się dużym powodzeniem. Wtedy można naprawdę zapomnieć o formalnościach, ponieważ zajmą się nimi eksperci z biura. To powoduje, że jako przedsiębiorca można skupić się na ważniejszych zadaniach, na przykład pozyskiwaniu nowych klientów. Warto zatem współpracować z biurami księgowymi – to najlepsze dla biznesu!