Wywóz gruzu – na co zwrócić uwagę?

0
208
Gruzmax Warszawa

Każdy remont wiąże się z powstawaniem dużej ilości odpadów budowlanych. Tych jednak nie możemy wyrzucić do kontenera na śmieci komunalne. Co więc zrobić z nagromadzonym gruzem? Odpowiedzią są kontenery na gruz od Gruzmax Warszawa. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy utylizacji odpadów remontowo-budowlanych. 

Czym dokładnie jest gruz? 

Pod pojęciem gruzu kryją się różne odpady, które możemy podzielić na trzy kategorie – gruz czysty, mieszany i zanieczyszczony. Ten pierwszy to fragmenty betonu, cegieł, a także  wszelkie pozostałości po wyrobach ceramiki budowlanej. Do gruzu możemy zaliczyć również pokruszoną ceramikę łazienkową, nie może ona jednak przegrać 20 proc. całości odpadów. Grupą drugą, czyli gruzem zmieszanym nazywamy odpady wyszczególnione w grupie pierwszej plus dodatkowe elementy, takie jak folia malarska, opakowania plastikowe, butelki PET, drewno, złom, lub szkło. Do ostatniej kategorii włączają się wszystkie powyższe odpady oraz worki, wiadra po malowaniu, styropian oraz inne poboczne odpady poremontowe.

Jak pozbyć się gruzu? Postaw na profesjonalny wywóz z Gruzmax Warszawa

Gruz to uciążliwy odpad – nie możemy go wrzucić do śmietników komunalnych, ponadto jest ciężki i zazwyczaj w dużych ilościach. Jak więc się go pozbyć? Odpowiedzią są kontenery na gruz, które można wynająć wraz z usługą wywozu odpadów. Wypożyczenie kontenera na gruz to proste zadanie, wystarczy wybrać zaufaną firmę, taką jak Gruzmax Warszawa. Jeśli nie wiesz, jakiej wielkości kontener jest Ci potrzeby, to pracownicy pomogą Ci określić wszelkie parametry. Jedyne, o co musisz zadbać samodzielnie, to pozwolenie na ustawienie pojemnika na chodniku, ulicy, lub podwórku. Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej firmy? 

Przede wszystkim firmy wywozowe oferują kompleksową obsługę. Dzięki temu zyskasz wsparcie w dopasowaniu odpowiednio mocnego pojemnika, a także jego pojemności. Co więcej, w cenie usługi znajduje się również wywóz gruzu oraz jego utylizacja. Nie musisz więc osobno martwić się, co zrobić z odpadami. Wypożyczenie kontenera jest więc najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Ponadto w razie jakichkolwiek kłopotów masz dostęp do pomocy specjalistów. Jak przebiega taki proces? Firmy zajmujące się wywozem gruzu mają specjalne maszyny do recyklingu odpadów. Uzyskany w wyniku tego procesu materiał może zostać między innymi odsprzedany firmom budowlanym. Pokruszony beton jest bardzo dobrym materiałem pod budowę chodników, czy fundamentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here